Ájurvédské centrum Budiž blaho...

Přístrojové ošetření

Co všechno ARIANE umí?Ariane
Trvalé odstranění všech chloupků (tmavé, světlé i šedivé).
Rejuvenace (omlazení pleti) a může se i kombinovat s chemickým peelingem.
Odstranění pigmentových skvrn.
Odstranění žilek.
Ošetření akné.
Ošetření jizev.
Ošetření a prevence strií.

Jaké jsou zkušenosti s ARIANE?
Společnost Eurofeedback je držitelem 17 světových patentů a je světovou špičkou v oblasti přístrojů IPL.
Ariane je technicky vyspělý, bezpečný a mimořádně účinný přístroj, určený k profesionálnímu využití v estetické dermatologii a kosmetologii. Zkušenosti klientů svědčí o vysoké spolehlivosti a účinnosti tohoto přístroje.

Které části a kdo může být ošetřen?
Ošetření se může provádět na všech částech těla i obličeje a je efektivní jak u žen, tak i u mužů.

Co je třeba dodržet?
Po dobu 3 týdnů před a po ošetření je důležité se neopalovat, mohlo by dojít k nežádoucím pigmentovým změnám. V oblasti obličeje je dobré používat krémy s UV faktorem 30 až 50.

Má ošetření vedlejší účinky?
Přístroj je bezpečný a zaručuje maximální ochranu pokožky. Proto při dodržení pravidel ošetření jsou vedlejší účinky vzácné. V závislosti na typu kůže a zásahu může dojít k zarudnutí nebo i mírnému otoku. Toto však zpravidla rychle zmizí.

Depilace

Jak probíhá depilace?
Cílem ošetření  je trvalá depilace nežádoucích chloupků, zničením vlasového folikulu. Depilovaná oblast kde jsou tmavé chloupky se oholí, oblast kde jsou chloupky světlé se depiluje voskem. Poté se aplikuje čirý gel, který vyrovnáva nerovnosti pokožky a zaroveň pleť ochladí. Pak se nastaví přístroj podle síly chloupků a typu pleti. Celé ošetření trvá několik minut a závisí na rozměrech ošetřované oblasti. Po několika dnech od ošetření odumřelé chloupky vypadají. Celé ošetření je bezpečné a minimálně bolestivé. Impuls pocítíte jako malé štípnutí nebo pocit tepla.

Co je třeba dodržet?
Po dobu 3 týdnů před a po ošetření je důležité se neopalovat, mohlo by dojít k nežádoucím pigmentovým změnám. V oblasti obličeje je dobré používat krémy s UV faktorem 30 až 50. Chloupky se se neodbarvují a ani nedepilují jinou metodou (pimzeta, vosk…) až do dalšího sezení. Pouze tmavé chloupky je možné holit.

Pigmenty

Skvrny neboli hyperpigmentace vzniká nejčastěji v létě. Proto právě po létě řešíme, jak je odstranit. Pokud je pokožka vystavena nadměrnému množství UVA záření (slunci, soláriu,…), tělo je v hormonální nerovnováze nebo pokožka nepřiměřeně reaguje na některé kosmetické přípravky, mohou vzniknout pigmentové skvrny. Pigmentové skvrny jsou hnědá místa na pokožce, kde se zmnoží melanin - kožní barvivo. Nejsou nebezpečné po zdravotní stránce, ale jsou nepříjemným kosmetickým problémem. K pigmentacím má sklon vysušená, poškozená a zjizvená kůže. Je třeba si též dát pozor na látky, které zvyšují citlivost k slunečnímu záření (mohou být obsažené v parfémech a jiných kosmetických přípravcích). Z vnitřních faktorů hrají roli hormony, nedostatek vitamínů, příjem určitých léků a nedostatečná funkce jater. Tento problém se týká většinou žen, ale nejen jich.

Pigmentových skvrn je několik druhů. Lentigo jsou skvrny, které se objevují ve středním věku u žen i mužů, nejčastěji na rukách a obličeji a jejich barva se nemění podle množství slunečního záření, jemuž jsou vystaveny. Ephelides naopak barvu kvůli ozáření sluncem mění. Vyskytují se hlavně na obličeji. Chloasma jsou skvrny vyvolané hormonální nerovnováhou a také se vyskytují převážně na obličeji. Posledním druhem jsou melasma, která způsobují kosmetické přípravky a také ony jsou nejvíce na obličeji.

Odstranění skvrn

IPL-ArianePomocí ošetření IPL se dosahuje velmi dobrých výsledků. Při rozsáhlejších pigmentech je dobré před ošetřením připravit pleť pomocí chemického peelingu. Pigmenty budou po ošetření tmavější a více vystoupí. Přibližně do dvou týdnů se pigmenty sloupnou a pleť již zůstavá bez pigmentací. Někdy je třeba některá místa (zbytky pigmentů) ještě jednou ošetřit.

Další možností je použít speciální depigmentační krémy a emulze, které brání hromadění pigmentu a redukují už vzniklé shluky buněk. Pleť bude mnohem jednotnější - a také světlejší, ale výsledek je nejistý a trvá dlouhou dobu než se dosáhne uspokojivého výsledku. Navíc zesvětlující krémy a emulze nejsou nejlevnější. Poslední stopy barevné nevyrovnanosti zahladíte pomocí make-upu.

Žilky

Rozšířené žilky a zčervenání kůže trápí převážně ženy, ale i některé muže. Vznikají často v těhotenství, při prudkých hormonálních změnách, obezitě, pití alkoholu, či závažném onemocnění. Vyskytují se nejčastěji na obličeji, na nohách, kolem kotníků a kolen. Jsou nepříjemné nejen kosmeticky, ale dávají vzniknout i dalším onemocněním, např. růžovce, při které se kůže neustále zaněcuje a zbytňuje.

Fotoomlazení

Při fotoomlazení dochází k sjednocení pleti a aktivaci fibroblastů. Fibroblasty jsou vazivové buňky zodpovědné za tvorbu elastinových a kolagenových vláken. Když stárneme, ustává proces tvorby fibroblastů a tvoří se jemné vrásky. Působením tepla IPL  jsou fibroblasty stimulovány k činnosti a obnově buněk. Tím vzrůstá produkce kolagenu a elastinu a tak je následně pokožka pevnější a vrásky jsou redukovány.

Ceník IPL